kz4-cz-ch-zlisciem.jpg
Skuteczność

Skuteczność niezależna od pory roku

zima

ZIMA – W zimie, gdy występuje dosyć duża różnica temperatur pomiędzy wnętrzem budynku, a otoczeniem mogą wystąpić problemy z nadmiernym ciągiem kominowym. Przejawia się to zbyt dużą ilością i prędkością przepływającego powietrza. Użytkownicy budynków skarżą się wówczas na odczucie przeciągu i zatykają dopływy powietrza aby zatrzymać ciepło. SWH DARCO zabezpiecza przed nadmiernym przewiewem dwustopniowo: stabiler ogranicza przepływ do wielkości pożądanej, a anemostat nawietrzaka rozprasza powietrze napływające z zewnątrz, eliminując przedostawanie się do wnętrz mocnych, zimnych podmuchów

Wiosna

WIOSNA – Jest to pora roku kiedy występują najkorzystniejsze warunki dla wentylacji. Optymalna różnica temperatur powoduje stabilną pracę systemu, drobne wahania przepływów są stabilizowane pracą nasady.

Lato

LATO – Gdy temperatura otoczenia jest wyższa, niż w budynku może pojawić się zjawisko odwrócenia ciągu kominowego. Powietrze próbuje się przedostać do wnętrza poprzez komin wentylacyjny i wydostać poprzez urządzenia nawiewne. SWH Darco gwarantuje nam podwójne zabezpieczenie przed taką ewentualnością: zawór zwrotny nawietrzaka blokuje zmianę kierunku przepływu, a nasada swoim ruchem wytwarza podciśnienie i wymusza prawidłowy ruch powietrza.

Jesień

JESIEŃ – Różnica temperatur jest podobna jak w okresie wiosennym, teoretycznie zatem warunki optymalne dla wentylacji. Częściej jednak pojawiają się zimne, porwiste wiatry, które wywołują nieprzyjemne odczucia użytkowników i zaburzają pracę systemu (zwiększając przepływ powietrza). Również te ewentualności eliminuje SWH Darco na dwóch poziomach: stabiler nie pozwala na nadmierny przepływ, a stabilizator przepływu w nawietrzaku ogranicza ilość wpływającego powietrza i rozprasza je.