4.jpg
Wentylacja hybrydowa

Kontrola wydajności

wydajność

SWH Darco to pełna kontrola wydajności systemu wentylacji. Daje to dwie korzyści: gwarantuje zapewnienie optymalnego komfortu w pomieszczeniach w trakcie bytności użytkowników i pozwala na zaoszczędzenie energii (ogrzewanie pomieszczeń) w czasie ich nieobecności dzięki zmniejszeniu przepływu powietrza.

Energooszczędność

Energooszczędność

W podstawowej wersji systemu zużycie energii elektrycznej jest niewielkie, wynosi tyle co moc jednej żarówki LED (12W). Odpowiednia konfiguracja elementów systemu pozwala wręcz na całkowitą rezygnację z poboru energii elektrycznej wykorzystywanej do wspomagania pracy systemu – wystarczy zastosować nasadę kominową w wersji solarnej.

Łatwość modernizacji

Modernizacja

Elementy systemu mogą być montowane w istniejących przewodach wentylacyjnych (także tych murowanych), co pozwala na skuteczną i ekonomiczną modernizację istniejącej wentylacji grawitacyjnej.

Niezawodność

Niezawodność

SWH Darco jest skuteczny niezależnie od warunków pogodowych, czy pory roku. Wszystkie elementy systemu są wykonane z wysokiej klasy materiałów (np. blacha chromoniklowa), co gwarantuje ich wysoką trwałość.

Komfrot akustyczny

Akustyka

Uniezależnienie wentylacji od urządzeń mechanicznych jest gwarantem niewielkiej emisji dźwięku. Dodatkowo (dzięki specjalnej konstrukcji anemostatu), zatroszczyliśmy się o wytłumienie odgłosów przedostających się z zewnątrz poprzez nawiew.

Łatwy dostęp do elementów celem czyszczenia

Łatwy dostęp do elementów celem czyszczenia

Każde z urządzeń pracujących w systemie Darco jest częściowo demontowalne, tak aby ułatwić dojście do przewodów kominowych celem ich czyszczenia.

Niski koszt inwestycji

Niski koszt inwestycji

SWH Darco to gwarancja wysokiej jakości w korzystnej cenie. Elementy systemu stanowią znikomy procent w kosztach całej inwestycji, zaś możliwość ich montażu zarówno w przewodach rurowych, jaki i murowanych pozwala na wybór instalacji najkorzystniejszej ekonomicznie z punktu widzenia inwestora.

Filtrowanie grubszych zanieczyszczeń

Filtrowanie grubszych zanieczyszczeń

Nawietrzaki są fabrycznie wyposażone w filtr powietrza, który wyłapuje grubsze zanieczyszczenia i zabezpiecza przed owadami.